English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

با شرکت رایزن فرهنگی کشورمان در تلویزیون ملی اوگاندا؛

زیبایی‌های دین اسلام، غدیر خُم و جمهوری اسلامی ایران بررسی شد

تلویزیون ملی یو بی سی اوگاندا با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور، برنامه اسلامی این هفته خود را به بررسی زیبایی‌های اسلام اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این برنامه زنده تلویزیونی محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ايران و رشید کی وانوکا، مسئول بخش اسلامی تلویزیون ملی یو بی سی اوگاندا، دبیر رسانه‌ای دفتر مفتی و شورای عالی مسلمانان این کشور به عنوان مجری با حضور خود در استادیوی شماره دوی آن تلویزیون در خصوص زیبايی‌های دین مبین اسلام، غدیر خُم و جمهوری اسلامی ایران سخنانی ارائه كردند.

رایزن فرهنگی ايران با اشاره به اینکه اسلام زیبا ترین، کامل ترین و جامع ترین دین جهان است گفت: اگر زیبايی‌های اسلام به درستی ترسیم گردد همه انسان‌های جهان به سوی این دین روی خواهند آورد.

دشمنان با ایجاد اسلام هراسی،سعی می‌کنند زیبایی‌های اسلام را کمرنگ کنند

 وی در پاسخ به سوال مجری برنامه با بیان اینکه ارائه تصویری مبتنی بر افراط و تفریط زیبائی های اسلامی به زشتی تبدیل می کند گفت :دشمنان با ایجاد اسلام هراسی، سیاه نمایی، دروغ بستن به اسلام و اتهام زنی به مسلمانان سعی می‌کنند زیبایی‌های اسلام را کمرنگ نموده و چهره جذاب و زیبای اسلام را تخریب کنند.

 محمدرضا قزلسفلی در بخشی از سخنان خود گفت: آمریکا  ظرف چند دهه گذشته جمهوری اسلامی ایران  را که زیبا ترین نظام سیاسی جهان می باشد مزاحم گسترش سلطه استعماری خود  می بیند . لذا  تلاش  می کند  با  تحمیل تحریم های ظالمانه جذابیت های انقلاب اسلامی  ایران را سلب نماید.

رایزن فرهنگی در بخشی از سخنان خود گفت: عواملی مانند تهمت ، ناسزاگوئی ، شایعه سازی ، جهل ، تفرقه و... که توسط دشمنان طراحی می شوند سیمای زیبای اسلام را زشت می کنند.   

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه با بیان اینکه وحدت مسلمانان زیبا ترین وجهه  اسلام می باشد گفت پیامبر اکرم (ص) با سیاست های مبتنی بر همدلی و انسجام قبائل مختلف عرب را متحد نموده و اولین حکومت اسلامی قدرتمند را در مدینه تاسیس کرد.

رایزن فرهنگی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان امت اسلامی به زیبایی‌های جذاب درونی و برونی اسلام آگاه هستند گفت آن ها با سیاست های منافقانه و حمایت های همه جانبه خود برای سیاه نمایی کردن جلوه های زیبا و جذاب اسلام گروه هایی مانند داعش ، بوکو حرام و ... تاسیس نموده و از سوی دیگر حضور نامشروع خود را در کشورهای اسلامی مبارزه با آن گروه های افراطی توجیه می نمایند.

رشید کی وانوکا در بخشی از سخنان خود گفت یادآوری زیبایی های اسلام ضمن هدایت جوانان به اسلام ناب موجب تقویت ایمان و ثبات عقیدتی شده و در بینش، اخلاق، عمل و سبک زندگی آن ها تاثیرات سرنوشت سازی خواهد داشت.

اسلام زیباترین دین جهان است 

وی ضمن با شاره به اینکه اسلام زیباترین دین جهان است گفت قرآن مجید ، شخصیت بی نظیر رسول اکرم(ص) ، انطباق اسلام با فطرت و عقل ، اسلام راهنمای زندگی ، توجه همزمان اسلام به دنیا و آخرت ، توجه بیش از پنج هزار  آیه قرآن مجید به امور مرتبط با اجتماع، سیاست، خانواده، اخلاق، اقتصاد و ... از جمله زیبائی های اسلام می باشند.

دربخش دیگری از این مصاحبه، رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به سالگرد غدیر خم در هیجده ذی الحجه گفت انتخاب حضرت علی(ع) به جانشینی پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم ، جامعیت و کاملیت ، عقیده به حضور منجی عالم بشریت، هماهنگی و سازش با علم، مقدور بودن برای همه ، جهان شمولی و جاویدان بودن ، منعطف و پاسخگویی به مقتضیات زمان ، رحمت، عقلانیت، عدالت، معنویت، ایستادگی، مشورتی بودن و... از جمله زیبائی های دین مبین اسلام می باشند.   

رشید کیوانوکا در ادامه سخنان خود به منظور ترسیم چهره زیبای اسلام گفت پیامبر اکرم (ص) در برابر بت پرستان و مشرکان قریش در مکه و مدینه با مدارا و مسالمت آمیز رفتار می نمود.

عملکرد چهار دهه جمهوری اسلامی ایران ،صلح ، مدارا و همزیستی مسالمت آمیز با جهان بوده است

 رایزن فرهنگی در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به برخی از جذابیت های نظام جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تبلیغات دروغین ، مغرضانه و خصمانه دشمنان انقلاب اسلامی گفت عملکرد چهار دهه حاکی از آن است که فرهنگ احترام به ملت های آزاده جهان ، صلح ، مدارا و همزیستی مسالمت آمیز ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران را تشکیل داده است.  

محمدرضا قزلسفلی در بخشی از سخنان خود با اشاره به جایگاه عالی زنان در اسلام گفت یکی از زیباترین جلوه های تاریخ  ، نقش فعال زنان در انتخابات غدیر خم می باشد.

 رایزن فرهنگی با اشاره به شیوه های اخذ رای در انتخابات امروز جهان و مقایسه آن با معیارهای اسلامی گفت در انتخاب زیبای غدیرخم مردم دست در دست امام علی (ع)گذاشته و به آن حضرت به عنوان کاندید اصلح با سلام دادن رای دادند.

محمدرضا قزلسفلی خاطر نشان کرد که حضور فعال اقشار مختلف از ممالک و سرزمین های گوناگون اعم از سفید و سیاه ، فقیر و غنی ، مهاجر و انصار، زن و مرد و ... در انتخابات غدیر خم از زیباترین جلوه های غدیر خم می باشد.

حضرت زینب (س) همه مشکلات و مصائب کربلا را با بیان " ما رایت الا جمیلا " زیبا کرد

رایزن فرهنگی با اشاره به اینکه زنان در اسلام حق انتخاب و شرکت در سرنوشت خویش را دارند به تشریح شیوه انتخابات در غدیر خم پرداخت . بطوری که مردان هنگام رای دادن دست در دست حضرت علی (ع) گذاشته و زنان در طشت آبی که امام دست مبارک در آن فرو برده بود دستى بر آب زده السلام علیک یا امیرالمومنین(ع) مى گفتند  شیوه ای که امکان هیچگونه تقلب در آن نبوده و رهبر خود را بطور مستقیم انتخاب کردند.

رایزن فرهنگی در ادامه متذکر شد که داشتن نگاه توحیدی به همه ابعاد زندگی مشکلات را با دو وسیله صبر و مقاومت آسان نموده و تصویری زیبا از اسلام برای وی ترسیم می نمایند بطوری که مانند حضرت زینب (س) همه مشکلات و مصائب کربلا را با بیان " ما رایت الا جمیلا " زیبا می بیند.

انتهای پیام/م


٠٧:٥٥ - 1399/05/25    /    شماره : ٧٥٥٢٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
خبرهاي مهم
ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام(ره) و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران
گردهمایی شاعران و خوشنویسان در بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی
وبینار بزرگداشت شیعه شناس ایتالیایی برگزار می‌شود
نشست «ضرورت پیوست فرهنگی برای سند 25 ساله توافق ایران و چین»
بیست‌وهشتمین گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی «سیمرغ پارسی» برگزار می‌شود
کارگاه گفت‌وگوی بینادینی بانوان در زیمبابوه برگزار شد
ضرورت تأسی از سيره حضرت زینب(س) به عنوان اسوه‌ای برای زنان مسلمان
انتشار مقاله رایزن فرهنگی برای روز شعر و ادب فارسی
بازدید سفیر جدید ایران از رایزنی فرهنگی کشورمان در آفریقای جنوبی
وبینار «بررسی مؤلفه‌های اجتماعی در ترويج فرهنگ مدرسه‌سازی» برگزار می‌شود
دیدار هیأتی از رایزنی فرهنگی ایران در بغداد با تولیت آستان مقدس سلمان فارسی
وبینار «بررسی نقش ادبیات، فرهنگ و علوم انسانی در تمدن‌سازی» در بنگلادش
بازگشایی دانشگاه های آسیا در دوره جدید کرونایی/ خبرگزاری ایرنا
تاکید علمای شیعه پاکستان بر مبارزه با افراط گرایی/ خبرگزاری رسا
جشن تولدی در بیشکک و شرایط کرونایی‌اش/ خبرگزاری مهر
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • مراسم يادبود و هفتمین روز ارتحال آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری
  مراسم يادبود و هفتمین روز ارتحال آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری (4 شهريورماه) از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • امضای تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه
  تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه به امضاي ابوذر ابراهیمی‌ترکمان و علی ارباش رسيد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.

 • دور يازدهم گفت‌وگوی ديني ایران و كليسای واتيكان
  یازدهمین دور ‌دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان با عنوان «مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر در خدمت انسان» (20 آبان‌ماه) در این سازمان، برگزار شد.