منو اصلی
اخبار > 70 بار ختم قرآن کریم، 2 میلیون بار قرائت دعای نجات


  چاپ        ارسال به دوست

برای دفع بیماری کرونا در ازبکستان؛

70 بار ختم قرآن کریم، 2 میلیون بار قرائت دعای نجات

اداره مسلمانان ازبکستان،برای دفع بیماری کرونا، انجام قرائت قرآن کریم و دعا و کارهای خیریه را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در ازبکستان، در جمهوری قراقلپاقستان و همه  استان های کشورازبکستان مردم اقدام به ذبح گاو و گوسفند نمودند و آنها را بین مردم کم درآمد و محتاج توزیع کردند.

در تاریخ 20 مارس از طرف امام خطیبان و معاونین  آنها نماز "طلب نجات" اقامه شد، بعد از نماز دعای "صلاة الناجیة"، "صلاة الناریة"، "حسبنا الله و نعم الوکیل" خوانده شد.

اساتید و دانشجویان موسسات آموزشی دینی ازبکستان وابسته به  اداره مسلمانان هم در خانه های خود ختم قرآن را شروع کردند و در نظر است 70 بار ختم قرآن کریم انجام شود و همچنین به مطالعه "الجامع الصحیح" امام البخاری بپردازند.  

بعد از ختم قرآن و انجام مطالعه "الجامع الصحیح" با حضور علمای دین در سراسر کشور برا ی اجابت دعا و شفاء بیماران دعای ختم خوانده می شود این برنامه های دینی در سراسر کشور با انجام کارهای خیریه برای کمک به نیازمندان همراه خواهد بود.

دانشجویان دانشگاه اسلامی تاشکند برای دفع کرونا 97 بار قرآن کریم را ختم کردند

دعا برای از بین رفتن کرونا ویروس و نجات یافتن مردم جهان، دانشجویان انستیتوی اسلامی تاشکند به صورت گروهی 97 بار قرآن را ختم کردند. همچنین دانشجویان زن این مرکز اسلامی قرآن را یک بار به طور کامل قرائت کردند.

فعالیت های خیریه ی اداره مسلمانان سمرقند در ایام قرنطینه

پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم، در حدیث شریف خویش فرموده اند: "صدقه بلا را دور می کند و عمر انسان را طولانی می کند".

در ایام قرنطینه هر یک از ما باید به توصیه های متخصصان توجه کنیم و از خداوند متعال برای دور کردن این بیماری کرونا از جامعه بشری دعا کنیم و احسان و صدقه بدهیم.

امروز به توصیه اداره مسلمانان و به ابتکار مدیران دولتی مناطق مختلف و شهرداران و با همکاری  زیارتگاه ها و مساجد کارها خیر و قربانی کردن  در حال انجام است . از جمله، در استان سمرقند از طرف دفاتر زیارتگاه ها و مساجد تا کنون  بیش از 2 راس  گاو، 1 راس شتر و 32 راس  گوسفند ذبح شده است و گوشت آنها همراه با خوراکی های دیگر به قیمت 100 ملیون صوم به دست خانواده های نیازمند و کم درآمد و شهروندان سالخورده رسیده است.

همچنین 285 نفر از امام خطیبان معاونین آنها در استان های مختلف  بالغ  111715 بار نماز "صلاة تنجینا" و 183879 بار نماز "صلاة الناریة"، "حسبنها الله و نعم الوکیل و سوره های "فاتحه" و "اخلاص" را 9104 بار و 15000 بار "آیة الکرسی" خوانده و اقامه شده است، همچنین 40 بار ختم قرآن کریم برای روح قربانیان کورنا انجام شده است و از خداوند قبولی  همه نذورات قربانی ها، دعا ها و استغفار ها  و رفع  بلای بیماری و ازخلاصی  غم ها و پریشانی ها طلب شده است.این امور خیر اعم از  قرائت قرآن کریم، استغفار، فرستادن صلوات و عبادات ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ص


٠٩:٤٧ - 1399/01/20    /    شماره : ٧٤٧٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٦١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج