English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
شنبه ٠١ آبان ١٤٠٠
اخبار > انتخابات مظهر مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی است


  چاپ        ارسال به دوست

رايزن فرهنگی كشورمان در لبنان:

انتخابات مظهر مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی است

عباس خامه‌يار در برنامه «نود دقيقه» شبكه «ان‌بی‌ان» تأکید کرد: انتخابات مظهر مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شبكه ماهواره‌ای «ان‌بی‌ان» NBN در برنامه «نود دقيقه» خود با دعوت از عباس خامه‌يار، رايزن فرهنگی كشورمان در لبنان، به بررسی نتايج انتخابات رياست جمهوری ايران پرداخت.

خامه‌يار با اشاره به اهميت اين انتخابات و مفصلی بودن آن، گفت: امپراتوری‌های رسانه‌ای عبری، عربی و غربی از طريق 295 شبكه ماهواره‌ای فارسی زبان تلاش كردند تا حضور مردم را پای صندوق‌های رأی، كاهش دهند، اما  تلاش آنها شكست خورد و در نهايت اين مردم و حاكميت دينی مردمی بود كه پيروز ميدان شد.

وی افزود: تمام تلاش رسانه‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران اين است كه حاكميت مردم و مردم سالاری دينی را در كشورمان از بين ببرند، چرا كه به خوبی دريافتند كه رمز موفقيت ما و پيشرفت‌هايی كه به رغم تحريم‌های بی سابقه و ظالمانه در طول چهار دهه به دست آورديم، در سايه همين انتخابات آزاد و حاكميت دينی و مردمی بوده است و همين امر باعث شده تا نظام جمهوری اسلامی ايران تداوم يابد. لذا آنها تمام تلاششان از بين بردن همين حاكميت است.

رايزن فرهنگی كشورمان در لبنان بیان كرد: تمام تلاش دشمنان به شكست انجاميد و ايران بار ديگر قدرت خود را كه متكی به مردم است را به رخ جهانيان كشيد. در حقيقت پيروز اصلی اين ميدان، ملت ما بود و بايد جريان‌های سياسی داخل كشورمان نوعی بازنگری درونی و خانه تكانی داشته باشند چرا كه اين انتخابات، نوع نگاه‌ها را تغيير داد.

خامه‌يار همچنین، گفت: جريان انقلاب بود كه در انتخابات پيروز شدیم و مكتب حاج قاسم سليمانی بود كه بر سر 66 هزار صندوق رأی در سراسر كشورمان حضور معنوی داشتیم. مردم با حضور خود پاسخی به جنايت‌های عاملان شهادت سردار سليمانی دادند.

وی سپس به مسئله عدم تغيير در سياست‌های كلان كشور اشاره کرد و گفت: با تغيير رئيس جمهور و يا هر مسئول ارشد ديگر، سياست‌های كلی نظام تغيير نخواهد كرد و به طور مثال بايد بگوئيم كه حمايت از مقاومت، حسن همجواری با كشورهای همسايه و روابط حسنه با آنها از اصول ثابت سياست خارجی ماست كه با تغيير دولت‌ها تغيير نخواهد. اما گاهی با توجه به شرايط مختلف تغييرات جزئی در آن رُخ دهد.

رايزن فرهنگی كشورمان در لبنان به مسئله مذاكرات هسته‌ای اشاره و تصریح کرد: اين مذاكرات همواره در چارچوب منافع ملی و دفاع از حق ملت و ايستادگی در برابر زياده خواهی دشمنان صورت گرفته است. لغو تمام تحريم‌ها و از جمله تحريم مسئولان كشورمان جزو شروط اصلی مذاكره كنندگان بوده و خواهد بود.

خامه‌يار در پايان سخنانش، تأکید کرد: لبنان جايگاه ويژه‌ای نزد ملت و دولت ايران داشته و دارد و ايرانیان هيچ تفاوتی ميان لبنانی‌ها از نظر دينی، مذهبی، طايفه‌ای و قومی قائل نيستند و خواستار گفتگو ميان تمام طوايف لبنان هستند. ايران هيچگاه در امور داخلی لبنان دخالت نكرده و همواره از وحدت ملی با تمام مذاهب و طوايف آن و نيز مقاومت لبنان حمايت كرده است.

انتهای پیام/ص


٠٨:١٢ - سه شنبه ٨ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٠٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٤٣خروج
 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.