منو اصلی
اخبار > کلیپ سعدی شیرازی در فضای مجازی منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز بزرگداشت سعدی؛

کلیپ سعدی شیرازی در فضای مجازی منتشر شد

خانه فرهنگ ایران در بمبئی، کلیپ سعدی شیرازی را تهیه و در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با فرارسیدن اول اردیبهشت، روز بزرگداشت شاعر والای ایران و استاد سخن سعدی شیرازی، خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی کلیپ استاد سخن شیخ مصلح‌الدین مشرف بن عبدالله مشهور به سعدی شیرازی را تهیه و در فضای مجازی هند منتشر کرد که مورد توجه علاقه‌مندان به فرهنگ ایران و زبان و ادبیات فارسی شد.

محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی با اشاره به فعالیت‌های گسترده خانه فرهنگ در زمینه گسترش زبان و ادبیات فارسی گفت: از ابتدای تأسیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی تاکنون در زمینه برگزاری دوره‌های زبان و ادبیات فارسی فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده و نقشی مهم در گسترش این زبان شیرین در هند داشته است.

وی مطرح کرد: خانه فرهنگ کشورمان امروزه عزم خود را جذب کرده تا با استفاده از تمامی امکانات، دوره‌های زبان و ادبیات فارسی را در مؤسسات آموزش عالی برگزار کند و امید است که این مهم با همت و پشتیبانی خوب و شایسته بنیاد سعدی تحقق یابد.

آشوری با اشاره به تاریخچه درخشان زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره بیان کرد: زبان و ادبیات فارسی به مدت هشت قرن زبان اداری و دیوانی هند بوده است و بر همین اساس بسیاری از اسناد و کتب به این زبان به رشته تحریر درآمده‌اند و به همین خاطر این زبان به عنوان یک میراث فرهنگی در هند محسوب می‌شود. 

مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی افزود: خلق آثار جاودانی همچون گلستان و بوستان به همت این شاعر پر آوازه سعدی شیرازی بیانگر این نکته است که این شاعر بزرگ از چه گنجینه دانایی، توانایی، تجارب اجتماعی و عرفانی و ادبی برخوردار بوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بهره برداری به آدرس https://youtu.be/3lPU12wWzKk مراجعه کنند.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٢٨ - 1400/01/28    /    شماره : ٧٦٨٢٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج