منو اصلی
اخبار > تأکید بر گسترش همکاری‌های مشترک در حوزه علوم قرآنی ایران و پاکستان


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر گسترش همکاری‌های مشترک در حوزه علوم قرآنی ایران و پاکستان

در جریان دیدار مدیر مؤسسه دینی درگاه محسنیه جوهر تاون با مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، زمینه‌های همکاری‌های مشترک در حوزه علوم قرآنی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، احمد محسن محسنی، مدیر مؤسسه دینی درگاه محسنیه در جوهر تاون شهر لاهور در رأس هیأتی ضمن بازدید از خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با جعفر روناس، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ کشورمان دیدار و در خصوص ظرفیت‌های موجود برای همکاری‌های مشترک در حوزه برگزاری نشست‌های تخصصی، قرآن پژوهی و همچنین مسابقات قرآنی به تبادل نظر پرداختند.

مدثر علی محسنی، مدیر مرکز قرآنی محسنی، محمد عقاس محسنی، مسئول روابط عمومی، رفیق بهتی محسنی، مدیر امور مالی و عمران نور محسنی از مسئولان برنامه ریزی درگاه محسنیه نیز حضور داشتند.

احمد محسن محسنی با بیان اینکه فارغ‌التحصیل رشته حقوق از انگلستان است، گفت: در مدت 7 سال اقامتم در غرب متوجه عدم درک غربی‌ها با مفاهیم قرآنی شدم به همین دلیل تصمیم گرفتم در حوزه تفسیر قرآن به صورت تخصصی فعالیت کنم.

محسنی افزود: هدف ما از فعالیت‌های دینی، معرفی و انتقال پیام اسلام حقیقی به غیر مسلمانان است زیرا به دلیل برخی تفکرهای افراطی و ظهور جریان‌های رادیکال در جهان اسلام، غرب درک درستی از اسلام ندارد.

این فعال مذهبی پاکستان با بیان اهمیت فهم و تفسیر درست قرآن کریم برای غیر مسلمانان گفت: متأسفانه در حال حاضر در غرب تلاش چندان ملموس و گسترده‌ای در حوزه علوم قرآنی از جمله تفسیر و ترجمه قرآن به زبان انگلیسی و دیگر زبان‌های متداول در غرب صورت نگرفته است به همین دلیل این کمبود در قرن بیست و یکم در جهان غرب به خوبی احساس می‌شود، بنابراین مؤسسه دینی درگاه محسنیه رفع این کمبود را در رسالت خود قرار داده است.

محسنی با بیان اینکه در فضای مجازی در حوزه تفسیر قرآن به زبان انگلیسی فعالیت می‌کند، گفت: در مرکز قرآنی محسن زیر مجموعه مؤسسه درگاه محسنیه در بخش‌های قرائت، ترتیل و حفظ قرآن فعالیت داریم.

وی در ادامه سخنانش، خاطرنشان کرد: علوم قرآنی، چاپ ماهنامه و کتب مذهبی و همچنین تسهیلات اعزام زائران به شهرهای مختلف پاکستان و همچنین اماکن مقدسه در کشورهای همسایه و مسلمان از جمله ایران، عراق، مصر و عربستان سعودی از جمله حوزه فعالیت‌های درگاه محسنیه در شهر لاهور است.

این فعال مذهبی پاکستان به ایران و پاکستان به عنوان دو کشور مهم در منطقه یاد کرد و گفت: هر دو کشور مسلمان، ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله تبادلات و فعالیت‌های مشترک مذهبی دارند.

روناس نیز در این نشست با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان، آمادگی خانه فرهنگ ایران در لاهور را برای همکاری با مؤسسه درگاه محسنیه در حوزه علوم قرآنی، برگزاری مسابقات قرآنی مشترک، شناسایی نخبگان قرائت تحقیق و ترتیل و برگزاری هفته قرآنی در هفته وحدت با حضور سایر مؤسسات و مراکز قرآنی را اعلام کرد.

در پایان این دیدار، مدیر مؤسسه دینی درگاه محسنی از بخش‌های مختلف خانه فرهنگ کشورمان در لاهور بازدید کرد.

انتهای پیام/ص


٠٨:٥٥ - 1400/01/29    /    شماره : ٧٦٨٢٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج