منو اصلی
اخبار > کتاب «بازارس و تجارت ایران» به زبان ژاپنی منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

به منظور معرفی ایران؛

کتاب «بازارس و تجارت ایران» به زبان ژاپنی منتشر شد

کتاب «بازارس و تجارت ایران» به قلم کنجی تاکاگی در خصوص معرفی فرهنگ ایران، تجارت و سفر به این کشور توسط انتشارات کاناویا به زبان ژاپنی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «بازارس و تجارت ایران» به قلم کنجی تاکاگی در خصوص معرفی فرهنگ ایران، تجارت و سفر به این کشور توسط انتشارات کاناویا به زبان ژاپنی منتشر شد و در بازار توزیع و فروش کتاب این کشور در حال عرضه است.

وی که اولین بار 30 سال قبل به ایران سفر کرده و پس از آن هم به صورت مستمر رفت و آمد داشته و مدتی نیز در کشورمان زندگی کرده است، درباره این کتاب می‌نویسد: رسانه‌ها در بسیاری از موارد در تلاش هستند تا چهره غیر واقعی از ایران را ارائه کنند اما وضعیت امروز ایران به عنوان کشور بزرگ خاورمیانه که تاریخ طولانی و بزرگی دارد با آنچه در این رسانه‌ها بیان می‌شود، متفاوت است و فرهنگ ژاپنی با فرهنگ ایرانی نیز آمیخته است.

در این مجموعه که در 144 صفحه منتشر شده به موضوعات متنوعی همچون تاریخ ایران و نمونه‌هایی از آثار دوران باستان که در موزه شوسوئین نگهداری می‌شود، امکانات تجارتی در ایران، جمعیت تهران، صنعت غذایی، صنایع علمی و فناوری، صنعت گردشگری، 23 اثر ایرانی و ... پرداخته شده است.

کنجی تاکاگی در دیدار با حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن ضمن ارائه نسخه‌ای از این کتاب، برخی از تجربیات و مشاهدات خود در خصوص ایران را در سفرهای متعددی که داشته، بیان و اظهار امیدواری کرد بتواند در این زمینه و ارائه شناخت بهتر و درست از کشورمان آثار دیگری را نیز ارائه کند.

انتهای پیام/ص  

 

 

 


١٠:٠٥ - سه شنبه ١٦ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧١٧٤    /    تعداد نمایش : ٥٤٢خروج