منو اصلی
اخبار > تجلیل از فارسی‌آموزان قرقیزی در مسابقه «آشنایی با مشاهیر شعر و ادب فارسی»


  چاپ        ارسال به دوست

تجلیل از فارسی‌آموزان قرقیزی در مسابقه «آشنایی با مشاهیر شعر و ادب فارسی»

مسابقه «آشنایی با مشاهیر شعر و ادب فارسی» با شرکت دانشجویان رشته زبان فارسی از دانشگاه‌های قرقیزستان به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک برگزار و نفرات برتر تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان، مسابقه «آشنایی با مشاهیر شعر و ادب فارسی» با شرکت ۳۵ تن از دانشجویان رشته زبان فارسی از دانشگاه‌های دولتی بیشکک، دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان و دانشگاه اسلاویانی در مرکز ایرانشناسی فردوسی کتابخانه ملی قرقیزستان برگزار شد.

شرکت‌کنندگان این مسابقه به سؤالات متن و منبع آموزشی 15 صفحه‌ای مشتمل بر معرفی کوتاه 13 تن از شاعران و نویسندگان مطرح فارسی که قبلا از طریق گروه‌های اموزشی زبان فارسی و گروه تلگرامی مربوطه در اختیار آنان قرار گرفته بود، پاسخ داده و به رقابت پرداختند.

پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی کشورمان در بیشکک در سخنانی، توضیحاتی را در خصوص مجموعه مسابقات «آشنایی با ایران» که اولین دوره آن، «آشنایی با مشاهیر شعر و ادب فارسی» است، ارائه داد.

در ادامه، نورلان بیک بالتابایف، استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک، قابیل جان ذاکراف، استاد زبان فارسی دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان و خانم ملاحت مامداوا، استاد زبان فارسی و رئیس مرکز ایرانشناسی دانشگاه اسلاویانی نیز سخنرانی کردند.

خانم زلیخا ثقفی زنجانی، مدرس زبان فارسی و طراح متن آموزشی مسابقه و عظیم بردی خوجه، مدیر مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) بیشکک و طراح سؤالات مسابقه نیز توضیحات لازم را در خصوص این مسابقه بیان کردند.

پس از آن، دو ویدئو کلیپ تهیه شده توسط رایزنی فرهنگی در معرفی مشاهیر شعر و ادب فارسی و همکاری‌های رایزنی فرهنگی کشورمان با کتابخانه ملی قرقیزستان پخش شد.

در پایان مراسم، عسل احمدعلی یوا، از دانشگاه دولتی بیشکک، آیدانه جوما بک اوا از دانشگاه بین‌المللی قرقیزستان و جیبک تائیپ اوا، از دانشگاه دولتی بیشکک به عنوان نفرات برتر این مسابقه معرفی و حائز دریافت لوح تقدیر شدند.

همچنین، همه دانشجویان شرکت‌کننده در این مسابقه، گواهی ( сертификат ) شرکت در مسابقه از رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک دریافت کردند.

براساس این گزارش؛ دومین دوره این مسابقات با عنوان «آشنایی با ایران» در دیگر دانشگاه‌ها و مراکز علمی فرهنگی قرقیزستان از جمله دانشگاه اسلاویانی و دانشگاه فرهنگ و هنر بین دانشجویان رشته‌های مختلف برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٢٤ - چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧١٩٨    /    تعداد نمایش : ٥٦٠خروج